Дискримінація за ознакою сексуальної орієнтації

Дискримінація за ознакою сексуальної орієнтації – розрізнення у поводженні чи/або обмеження прав через Вашу сексуальну орієнтацію.

Обмеження чи розрізнення через сексуальну орієнтацію може бути як по відношенню до гомо- чи бісексуальних людей, так і по відношенню до так званої більшості – гетеросексуальних людей.

Приклад: Ваші колеги дізналися про вашу гомо- чи бісексуальну орієнтацію та почали вас принижувати, відпускати на вашу адресу жарти, розповідати анекдоти, всіляко змушуючи вас почуватися нестерпно на роботі та звільнитися. Це типовий приклад утиску через сексуальну орієнтацію.

Заборона ЛГБТ-людям бути донорами крові – це пряма дискримінація за ознакою сексуальної орієнтації.

Сексуальна орієнтація – це стійкий емоційний, романтичний та / або сексуальний потяг до чоловіків, жінок або представників обох статей.

Сексуальна орієнтація часто стає приводом для самоідентифікації людини за цією ознакою, а також може бути пов’язана з певним, соціально обумовленим типом поведінки, і за її ознакою люди можуть об’єднуватися у певні спільноти.

Гомосексуальність – це емоційний, романтичний (платонічний), еротичний (чуттєвий) або сексуальний потяг до осіб своєї статі.

Гетеросексуальність – це емоційний, романтичний (платонічний), еротичний (чуттєвий) або статевий потяг до осіб іншої статі.

Бісексуальність – це романтичний (чуттєвий), еротичний (платонічний) та/або статевий потяг до осіб двох статей або гендерів, не обов’язково рівною мірою і не обов’язково одночасно. Найчастіше, говорячи про бісексуальність, мають на увазі потяг до осіб чоловічої та жіночої статі.

ЛГБТ — це абревіатура, що позначає лесбійок, геїв, бісексуальних і трансгендерних людей.

Більше інформації та відповідей на питання стосовно ЛГБТ людей тут.