Громадський сектор і бізнес – проти дискримінації

Громадський сектор і бізнес можуть співпрацювати, навіть у таких  непростих питаннях, як дискримінація у сфері праці.

20160602_1505032 червня 2016 року підписано меморандум про співпрацю між rabota.ua та Кампанією “Дискримінація обмежує. Протидій!”.

Що спільного може бути в успішного сайту з пошуку роботи rabota.ua та ініціативи неприбуткових організацій – Кампанії проти дискримінації? Лише одне – бажання бачити Україну трошки кращою, місцем, де не порушуються права людини. Тож розпочати ми вирішили з того, що обидва партнери вміють робити – інформувати та створювати умови для бізнесу без дискримінації.

На першому етапі спільної роботи Кампанія проти дискримінації та rabota.ua проведуть навчання для співробітників сайту та розроблять низку матеріалів як для роботодавців, так і для пошукачів, щоб інформувати про неприпустимість дискримінації в оголошеннях про відкриті вакансії. Ми віримо, що така співпраця буде корисною як бізнесу, так і Кампанії.

Ще 1 січня 2013 року в Україні в силу вступили зімни до законів “Про рекламу” та “Про зайнятість населення”, згідно яких в оголошеннях про відкриті вакансії не повинно міститися згадок про ті чи інші ознаки людини, якщо вони не мають прямого відношення до характеру виконуваної роботи. Однак і сьогодні, три роки потому, ми спостерігаємо, як деякі роботодавці дозволяють собі розміщувати оголошення на кшталт “привабливі дівчата віком до 25” чи “тільки для хлопців з київською пропискою”.

Ірина Федорович, заступниця голови ГО Центр “Соціальна дія”/ співкоординаторка проекту “Без кордонів”: “Для нас таке партнерство є унікальним, адже, по-перше, це перший раз, коли бізнес не тільки швидко відгукнувся на пропозицію співпраці, але й виступив із власними ідеями та бажанням робити набагато більше, ніж ми сподівались. По-друге, це дає надію на те, що такий приклад буде надихати інших, адже від кількох платформ з працевлаштування ми чули відповіді “якби хтось інший вже таке робив, то ми б також долучилися”.

20160602_150645Генеральний директор rabota.ua Костянтин Павлов також наголосив на важливості цієї ініціативи: «Вирішення питаннь дискримінації на ринку праці достатньо тривалий час обговорювалося на зустрічах rabota.ua, адже вся команда сайту переконана, що саме успішний бізнес повинен бути
одним із основних провідників таких важливих європейських цінностей, як рівність і повага до кожної особистості. Саме тому, коли Кампанія проти дискримінації звернулася до нас, ми одразу зрозуміли, що треба діяти. Як найбільший сайт з пошуку роботи ми відчуваємо свою відповідальність за розвиток ринку праці та переконані, що наш приклад надихатиме інші компанії долучатися до цієї ініціативи та разом створювати Україну без дискримінації».

Завданням на 2016 рік ми бачимо покрокове створення середовища, де роботодавці відповідально підходять до створення оголошень про відкриті вакансії, а пошукачі не зіштовхуватимуться з бар’єрами на шляху пошуку роботи мрії через проявидоскримінації. Ми будемо спільно працювати над тим, щоб український ринок праці став середовищем без дискримінації.

Кампанія “Дискримінація обмежує. Протидій” реалізується ГО Центр “Соціальна дія” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.