В яких сферах проявляється дискримінація

В будь-якій сфері суспільного життя, чи то в сфері послуг, в освіті, в медицині, на роботі тощо.
Приклад: дирекція приватної крамниці в центрі міста дає вказівку охоронцю на вході до крамниці не пропускати до крамниці ромів. Одного дня до магазину підходять дві подруги, одна українка, інша – ромка. Охоронець, виконуючи наказ, пропускає до крамниці українку та зачиняє двері перед іншою відвідувачкою. Це яскравий приклад дискримінації за ознакою етнічного походження.

Освіта

Якщо з вами поводяться по-іншому в навчальному закладі, то таке розрізнення у поводженні або відмова у користуванні правом на освіту, якщо це пов’язано з вашою захищеною ознакою, може бути дискримінацією.

Медицина

Якщо вам було відмовлено в медичній послузі або надано неякісну та/або неповну медичну послугу лише через те, ким ви є – це може бути дискримінація. Під медичними послугами ми розуміємо різноманітні послуги, які стосуються вашого здоров’я та благополуччя. Вони можуть надаватися як державними медичними закладами, так і приватними.

Працевлаштування

Закон забороняє розрізнення у поводженні на робочому місці та/або відмову у працевлаштуванні лише через ту чи іншу захищену ознаку.

Послуги

Якщо вам було відмовлено у доступі до користування послугою через ту чи іншу захищену ознаку, це може бути дискримінація.