Вандалізм проти толерантності

24 травня ввечері було спаплюжено малюнок, що містив слоган інформаційної кампанії проти дискримінації “Дискримінація обмежує, протидій!”.

На малюнку зображені люди різного віку, статі, кольору шкіри, з інвалідністю та без. Малюнок та надпис було виконано командою організації BugVSFeature, яка ставить собі за мету трансформацію публічного міського простору за допомогою нанесення інформативних зображень на занедбані архітектурні об’єкти.

Художниці BugVSFeature у партнерстві з командою Проекту “Без Кордонів” та за інформаційної підтримки кампанії “Дискримінація обмежує, протидій!” розробили ескіз малюнку, який поширює інформацію про дискримінацію, та закликає їй протидіяти.

Малюнок – це частина проекту та тізер до мультфільму “Чужі на планеті Земля”, який незабаром має бути опубліковано на сайті кампанії та в соціальних мережах.

13237581_1801439506741526_7858826248644539996_n (1)

Нанесене зображення транслює ідеїю рівності та недискримінації, зокрема, зображує фігури людей, що мають ознаки, які Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» визначає як такі, на підставі яких заборонена дискримінація (раса, інвалідність, соціальний статус).

 

13233065_1804740029744807_8467942724989027617_n

Розробка, підготовка, та виконання малюнку тривалио кілька місяців, а от зіпсувати його виявилося питанням кількох хвилин. Відповідальніть за Авторство надпису “Толерантність = самознищення. Залишайся білим” декларує бере на себе Микола Фесюк, який написав про свою “героічну боротьбу із толерантністю” про це у групі КНЕУ в мережі “Ввконтактє”, а також підписав свій твір – надписом “Фесюк 88”.

2Нагадаємо, що число “88” є популярним елементом нео-нацистської символіки. Також автор лишив на стіні символ “Нахтігаль”, широко відомий сучасникам як герб “батальйону Азов”, де, згідно публічним даним з соцільної мережі, працює Фесюк. За комантарями самого Фесюка, даний малюнок “створений для вандалізму”, є дегенеративною пропагандою, та навіть злочинною, а свої дії він коментує як “відповідальні”.

3 (2)

Цей прикрий випадок в черговий раз демонструє наскільки не толерантним є українське суспільство.  Тому Проект “Без Кордонів” та кампанія “Дискримінація обмежує, протидій!” будуть продовжувати свою інформаційну та освітню роботу задля поширення ідей рівності та принципу недисркимінації.

Розробка та нанесення малюнку було узгоджено із КНЕУ та підтримано в рамках програми міні-грантів проекту “Досягнення рівності: спільний підхід для покращення стану рівності та недискримінації”, який виконувався у ГО “Центр Соціальна Дія” у партнерстві з Центром Громадянських Свобод та Центром Інформації про Права Людини протягом 2014 – 2015 року. Проект відбувся за підтримки Європейської Комісії та Міжнародного Фонду «Відродження».

Мета проекту: посилення спроможності громадських організацій (членів КПД та інших), що працюють в сфері недискримінації та рівності, підвищення спроможності організацій та груп, що представляють меншини та надання їм можливостей ефективно запобігати та протидіяти дискримінації; створення публічного діалогу навколо проблеми дискримінації та нерівності в Україні.