Дискримінація за віком (ейджизм)

Дискримінація за віком - розрізнення або обмеження у правах через ваш вік, коли ви або «занадто молоді», або навпаки «занадто старі» .

Закон забороняє дискримінацію за віком. Не зважаючи, у якому віці ми саме зараз, рано чи пізно ми можемо виявитися або занадто молодими, або занадто старими. Всі бачили оголошення про роботу на кшталт: «шукаю молодих та енергійних працівників в кампанію. Бажаний вік претендентів від 25 до 35 років. Бажаний стаж роботи від 5 років» – таке оголошення «закриває двері» і перед молодими спеціалістами, щойно після університету, так і перед людьми, старшими 35 років із досвідом роботи.

Інший приклад: вам вже «за тридцять», але ви виглядаєте набагато молодше. Наближається той час, коли компанія, в якій ви давно працюєте та маєте репутацію надійного та ефективного працівника, бере участь у престижній міжнародній конференції. У вас є необхідна кваліфікація та досвід, щоб представляти компанію на цій конференції, однак ваш начальник вирішує, що брати участь буде ваш колега, який, за словами начальника, «виглядає солідніше», хоча насправді колега має менше досвіду роботи.