За бар’єром байдужості

З 3 жовтня 2015 року триває боротьба активістів з чиновниками Київської міської ради за створення робочого, а не номінального Комітету доступності.

13351164_10154175396098397_1904085475_oВ його обов’язки входить розробка плану реконструкції столиці, зробивши її нарешті доступним середовищем для маломобільних груп населення. Це вже не вперше до міськради звертаються із вимогою почати робити реальні кроки замість номінального “вшанування” людей з інвалідністю раз на рік до 3 грудня (Міжнародний день людей з інвалідністю).

Громадські активісти розробили та передали в КМДА свої пропозиції стосовно оновлення Комітету достпуності та його роботи, щоб зробити його дійсно працюючим. Але, на жаль, рішення щодо внесеня змін затягується, а деякі чиновники на публічних заходах заявляють, що в Києві немає проблем з безбар’єрністю. В цей час батьки з дітьми на колясках, люди на інвалідних візках, люди похилого віку та з тимчасовими проблемами зі здоров’ям кожного дня долають безліч бар’єрів намагаючись зробити абсолютно буденні речі.

За даними Департаменту архітектури та містобудування 55% мешканців столиці потребують циз змін, але дуже небагато людей вийшли сьогодні на вуличну акцію щоб ці зміни вимагати.

Що це: втома від протестів, зневіра в те, що протести допоможуть, є важливіші справи, ніж боротьба за чиїсь права, коли тебе це не стосується? Або може місто на стільки не пристосоване, що частина людей, кого це стосується, просто не змогла дістатися до місця акції?

13351167_10154175396023397_706445396_oКиївська міська влада проігнорувала захід – спочатку в них не знайшлося відповідального чиновника, щоб надати протестуючим можливість підключити апаратуру, потім всі пішли на обід, тож не було кому вийти та обговорити Комітет діступності та реальний початок його роботи.

Інколи здається, що влада столиці якби натякає: “ви є платниками податків, тож якщо вам щось не подобається, змініть це самостійно, наш єдиний обов’язок збирати з вас податки, а ваш – не створювати нам перешкод та бар’єрів”.

Звідси виникає питання – а яким чином можна змусити владу прислухатися та згадати про свої основні зобов’язання, крім збору податків та “урочистистостей” раз на рік під чергову дату?

 

 

Організатори акції: ГО «Підмога.інфо» та ГО «ДемАльянс допомога». Текст підготовано командою Кампанії за мотивами анонсу організаторів. Фото (с) Кампанія